Yurtsever halkımıza ve kamuoyuna!

  • 20 Mart 2019 | Açıklama

Değerli halkımız ve şehit anneleri, kadın ve erkek bütün özgürlük savaşçıları, Newroz ateşinin sıcaklığıyla hepinizi yürekten selamlıyor, özgürlük ve diriliş bayramı Newrozu büyük zaferleri taçlandırmaya hazırlandığımız bugünlerin coşkusuyla kutluyoruz.

 

Tarih, Efrin’e saldıran faşist Türk devleti ve Demirci Kawa’nın heykelini yıkan DAIŞ barbarlarını değil, Demirci Kawa’nın çağdaş ruhunu yaşayarak direnen mazlumları onurlandıracaktır.

 

Kürdistan halkının nice acılar, ölümler ve büyük direnişlerin ikliminden geçerek yaşama yeniden kavuşmasına tarih bugün en yakıcı bir biçimde tanıktır. Newroz, yaşama sevdalı bir halkın ve tüm Mezopotamya halklarının küllerinden yeniden doğuşunu bizlere bugün müjdelemektedir.

 

Tarihten günümüze zalim krallar, sultanlar, diktatörler zamanın karanlığında kayıplara karışırken; geleceğin aydınlığına yürüyen halkların direnişi zaferle taçlanmaktadır. Yüzyıllar boyunca harlanan Newroz ateşi, bu hakikatin şahididir. Bugünün zalim Dehakları ait oldukları karanlığa gömülecek, halklarımız Newrozlaşarak bugünün ve geleceğin parlayan hakikati olacaktır.

 

Newroz umut, özgürlük ve onurlu direnişe çağrıdır. Newroz ateşi en karanlık, en zor anlarda çıkışı gösteren umut, inanç ve direnç meşalesidir.

 

Bu gün 2631 yıl önce başlayan Çağdaş Kawaların ruhuyla nasıl ki DEHAK’lar yenilmiş ise özgürlük hareketimiz öncülüğünde YPG ve YPJ savaşçılarımız da insanlığın onurunu koruyarak DAIŞ’i yenilgiye uğratmış ve zafer ilanına doğru kararlı adımlarla yürüyüşünü sürdürmektedir.

 

Bugün Rojava devrimi binlerce şehidimizin fedai ruhuyla kazanılmış, birleştirici Newroz’un ruhuyla bütün dünya halklarına umut kaynağı olmuştur. Faşist Türk devleti başta olmak üzere, ona bağlı tüm çete yapılanmaları özgürlük savaşçıları karşısında yenilmişlerdir. Özellikle Kobanê’den başlayan ve bugün Dêrezor’a kadar süren direnişimiz, DAIŞ terör örgütünün sonunu getirmiş ve tarihin çöp sepetine göndermiştir.

 

Bu vesile ile her kıvılcımıyla özgürlüğün meşalesi olan Newroz ateşinin ruhuyla YPG Komutanlığı olarak meydanları dolduran yüzbinlerce halkımızın, Önderliğimizin, yoldaşlarımızın Newrozunu kutluyor, başta Efrin’in özgürleştirilmesini sağlayacağımız sözüyle faşist Türk devleti, DAIŞ  ve onun türevlerinin her zaman yenileceğinin bilinmesini istiyoruz.

 

Bugün Newroz ateşiyle ve daha görkemli bir mücadeleyle, siz değerli halkımızı ve yoldaşlarımızı selamlıyor ve Newroz direniş şehitlerini saygı ve minnetle anıyoruz.

 

YPG Genel Komutanlığı | 20 Mart 2019