Komutan Karker ruhuyla direnişimizi yükselteceğiz

  • 17 Mart 2019 | Açıklama

Halkımıza ve Kamuoyuna!

 

Rojava devriminin büyük fedakârlıklar sonucu elde ettiği kazanımlarına karşı işgal ve imha saldırılarını her fırsatta sürekli sürdüren işgalci Türk devleti, Efrîn’e yönelik işgal girişimiyle faşist ve soykırımcı politikalarını zirveye ulaştırmıştır.

 

Her türlü çete yapılanması kullanılarak gerçekleşen bu imha ve işgal saldırılarına karşı halkımız ve savaşçılarımız büyük fedakarlıklar ile dolu bir direniş savaşı yürütmüştür. YPG ve YPJ birliklerimiz ile QSD güçleri 2018 yılının ilk ayıyla birlikle işgal devletine ve El Kaide bağlantılı terör gruplarına karşı büyük bir direniş ortaya koymuştur.

 

Bu amansız direniş savaşı iki ay boyunca Efrîn’de YPG ve YPJ güçlerimiz öncülüğünde halkımızın büyük desteğiyle fedai bir ruhla kesintisiz bir tarzda devam etmiştir. Yaşanan bu görkemli ve tarihsel direnişi üstlendikleri öncülük rolüyle yerine getiren ve tarih sayfasına nakşeden kahraman şehitlerimiz olmuştur. Efrîn direnişini tüm insanlığa ve çağımıza mal eden yüzlerce şehit yoldaşımızla birlikte duruşu, fedakarlığı ve eşsiz emeğiyle savaşın öncü komutanlarından biri olan Komutan Karker Êrîş yoldaşımız şehitler kervanının yolcularından biri olmuştur.

 

Büyük komutan Karker Êrîş yoldaşımız tıpkı çağın direniş sembolleri haline gelen Avesta, Rizgar, Rosiyar, Îlan, Artêş ve bir çok kahraman şehidimiz gibi faşist Türk devleti ve ona bağlı terör gruplarının işgal saldırılarına karşı direnerek şahadete ulaşmıştır. Komutan Karker’in şahadetinin birinci yıldönümünü anarken, işgalci Türk devleti başta olmak üzere her türlü gerici ve faşist odağa karşı yürüttüğümüz mücadelemizin binlerce şehidimizin kanıyla coğrafyamızın baş belası ve insanlık düşmanı DAIŞ’in sonunu getirmeye oldukça yaklaştığına vurgu yapma gereği duyuyoruz. Unutulmamalıdır ki ülkemize ve halkımıza yönelen her türlü saldırıya karşı, Komutan Karker ruhuyla direnişimizi daha da yükselteceğiz. Bu temelde komutan Karker başta olmak üzere çağın direnişinde şehit düşmüş bütün yoldaşlarımızı büyük bir minnetle anıyor ve özgür Kürdistan hayallerini gerçekleştirme sözümüzü yeniliyoruz.

 

YPG Genel Komutanlığı | 17 Mart 2019