Efrin’de gerçekleştirilen eylemlerde 3 Türk askeri ve 2 işgalci unsur öldürüldü

  • 7 Aralık 2018 | Açıklama

Basına ve kamuoyuna!

 

Efrîn Çağın Direnişi’nin ikinci aşaması kapsamında güçlerimizin Efrîn bölgesinde işgalci Türk ordusu ve güdümündeki çete gruplarına yönelik eylemleri devam etmektedir. Bu kapsamda;

 

1- 5 Aralık günü, Şera ve Şêrawa ilçeleri arasında işgalci Türk askerlerinin konumlandığı bir noktaya yönelik bir timimiz eylem gerçekleştirmiştir. Gerçekleştirilen eylemde timimiz ile işgalci Türk askerleri arasında çatışma yaşanmış, yaşanan çatışmalar sonucunda 3 Türk askeri öldürülmüştür.

 

Gerçekleştirilen eylem ve yaşanan çatışmalar sonucunda kahramanca direnerek savaşan bir arkadaşımız şehit düşmüştür. Şehit düşen arkadaşımızın sicil bilgileri daha sonra kamuoyuyla paylaşılacaktır.

 

2- 6 Aralık günü, bir timimiz Raco ilçesinde Sultan Murad çete grubuna yönelik bir eylem gerçekleştirmiştir. Eylem sonucunda 1 işgalci unsur öldürülürken 1 işgalci unsur da yaralanmıştır.

 

3- 3 Aralık tarihli açıklamamızda, Efrin’in Cindirêsê ilçe merkezinde Ehrar el-Şam çete grubuna yönelik bir eylem gerçekleştirildiğini, bu eylemde 6 işgalcinin öldürüldüğünü ve 8 işgalcinin de yaralandığını kamuoyuna duyurmuştuk. Elde edilen bilgilere göre yaralanan işgalcilerden birinin daha öldüğü netleştirilmiştir.

 

YPG Basın İrtibat Merkezi | 7 Aralık 2018