Efrîn’de 7 çete üyesi öldürüldü

  • 22 Eylül 2018 | Açıklama

 

Basına ve kamuoyuna!

 

Efrîn Çağın Direnişi’nin ikinci aşaması kapsamında güçlerimiz, işgalci Türk ordusu ve beraberindeki çete grupların yönelik eylemlerini sürdürmektedir. 19, 21 Eylül tarihleri arasında farklı eylemlerle Efrîn şehir merkezi, Cindirêsê ve Mabeta ilçelerinde toplam 7 çete üyesi öldürüldü.

 

19 Eylül tarihinde güçlerimiz Efrîn şehir merkezinde işgalci Türk askerlerine ait bir askeri araca yönelik eylem gerçekleştirmiştir. Eylem sonucunda 2 asker öldürülürken bir çoğu yaralanmıştır.

 

20 Eylül günü birliklerimiz Efrîn’in Mabeta ilçesine bağlı Gazê ve gundê Mezin köyleri arasında Feylaq Şam isimli çete grubuna ait bir askeri araca yönelik eylem gerçekleştirmişlerdir. Eylem sonucunda 4 çete üyesi öldürülmüş, 2 çete üyesi yaralanmıştır.

 

21 Eylül günü güçlerimiz Cindirêsê ilçesine bağlı Xezawî ve Îska köyleri arasında Feylaq Şam çete grubuna ait T55 tipi tanka yönelik eylem düzenlemişlerdir. Eylem sonucunda tank imha edilirken, 1 çete unsuru da öldürülmüştür.

 

20 Eylül günü Efrîn’in Şera ilçesine bağlı Xalta ve Gobelê köyleri mevkiinde yapılan bir eylemle 2 işgalci Türk askerinin öldürüldüğünü kamuoyuna duyurmuştuk. Elde ettiğimiz yeni bilgiler neticesinde söz konusu eylem sonucunda 3 askerin öldürüldüğünü, 2’sinin de yaralandığını doğrulamış bulunmaktayız.

 

 

YPG Basın-İrtibat Merkezi | 22 Eylül 2018