Dêrezor ve Serêkaniyê bölgelerinde şehit düşen Bahoz ve Kara yoldaşlarımızı saygıyla anıyoruz

  • 4 Şubat 2019 | Şehit

Basına ve kamuoyuna!

 

Halkımızın ve güçlerimizin yürütmüş olduğu özgürlük mücadelesi önemli bir aşamaya ulaşmış bulunmaktadır. Mücadelemiz hem bölge ve uluslararası arenada önemli bir etki yaratmış, hem de bölgenin kaderini garanti altına alma umudunu ortaya çıkarmıştır. Şüphesiz mücadelemiz bölge halkları için büyük bir umut olurken, işgal kuvvetlerinin pek çok amacını da boşa çıkarmıştır. Bu mücadelenin öncüleri, şüphesiz, kendini zafere adayan ve bu uğurda amansız bir mücadelenin parçası haline gelen şehitlerimizdir.

 

Cizre Fırtınası Hamlesi ve Serêkaniyê’de farklı tarihlerde şehit düşen 2 arkadaşımızın kimlik bilgilerini kamuoyuyla paylaşıyoruz.

 

1. Güçlerimiz öncülüğünde Demokratik Suriye Güçleri (QSD)’nin Dêrezor’da DAIŞ terörist yapılanmasına karşı başlattığı Cizre Fırtınası Hamlesi’nin son aşaması olan Terörü Sona Erdirme Savaşı sona doğru yaklaşılmaktadır. DAIŞ çetelerinin bu bölgedeki varlığı günbegün yok olmanın eşiğine gelirken çetelere karşı düzenlenen operasyonlar sonucunda da yüzlerce sivil özgürlüğüne kavuşturulmaktadır. Gerçekleştirilen operasyonlar çerçevesinde Bahoz Efrin adlı arkadaşımız 2 Şubat günü yaşanan çatışmalar esnasında sonuna kadar direnerek şehit düşmüştür. Şehit düşen arkadaşımızın kimlik bilgileri şöyledir;

 

 

Kod Adı: Bahoz Efrîn

Adı Soyadı: Kemal Osman

Ana Adı: Raîfe

Baba Adı: Fayiq

Doğum Yeri: Halep

Şehadet Yeri ve Tarihi: Serêkaniyê / 29 Ocak 2019

 

2. Serêkaniyê bölgesinde faaliyet yürüten Kara Qamişlo adlı arkadaşımız geçirdiği trafik kazası sonucu 29 Ocak günü şehit düşmüştür. Şehit düşen arkadaşımızın kimlik bilgileri şöyledir;

 

 

Kod Adı: Kara Qamişlo

Adı Soyadı: Mû’tez El Hoşan

Ana Adı: Fatma

Baba Adı: Ehmed

Doğum Yeri: Qamişlo

Şehadet Yeri ve Tarihi: Dêrezor / 2 Şubat 2019

 

Şehit düşen her iki arkadaşımızın değerli ailelerine halkımıza başsağlığı diliyoruz. Özgürlük mücadelesi yürüttüğü esnada şehit düşen tüm yoldaşlarımızı saygıyla anıyoruz.

 

YPG Basın İrtibat Merkezi | 4 Şubat 2019