Dêrezor’da şehadete ulaşan Çiyager yoldaşımızı saygıyla anıyoruz

  • | Şehit

Basına ve kamuoyuna!


DAIŞ’in fiziksel varlığının sona ermesinin ardından bölgenin güvenliğinin sağlanması için güçlerimiz tarafından başlatılan arama-tarama faaliyetleri devam etmektedir. Çiyager arkadaşımız 13 Nisan günü, güvenlik amacıyla yapılan kontrol faaliyetleri esnasında görevinin başındayken şehit düşmüştür.


Çiyager yoldaşımız Rojava’nın Girkêlegê ilçesinde yurtsever bir ailede doğup büyümüştür. Rojava ve Kuzey Suriye’de özgürlük mücadelesinin gelişerek büyüdüğü bir dönemde saflarımıza katılmıştır. Cizre Fırtansı hamlesinde yer alıp Dêrezor’da DAIŞ varlığının bitirilmesinde hem üzerine düşen görevi hem de bu tarihi anın şahitliğini yapan değerli savaçılarımızdan biri olmuştur. Katılımda fedakar, cesur ve emekçi yönleriyle tanınan Çiyager yoldaş, yaşamın her alanında bu duruşunu istikrarlı bir şekilde sürdürmüştür. Devrime olan inancı ve bağlığını verdiği mücadeleyle ispat etmiş, kendisine verilen görevlere bütün benliği ile katılmıştır.


Şehid düşen arkadaşımızın kimlik bilgileri şu şekildedir:
Kod Adı: Çiyager Dêrik

Adı Soyadı: Yezen Mihemed Şerîf Asî

Ana Adı: Besna

Baba Adı: Mihemed Şerîf

Doğum Yeri: Girkêlegê

Şehadet Yeri ve Tarihi: Lûziyê köyü, Dêrezor - 13 Nisan 2019


Çiyager arkadaşımız şahsında tüm kahraman şehitlerimizi saygıyla anıyoruz. Şehidimizin değerli ailesine ve halkımıza başsağlığı diliyoruz.YPG Basın İrtibat Merkezi | 14 Nisan 2019