Baxoz köyünde şehit düşen Serhed ve Xwînrêj yoldaşlarımızı saygıyla anıyoruz

  • | Ana Sayfa

Basına ve kamuoyuna!


DAIŞ terörist yapılanmasının fiziksel varlığı sona ermesinin ardından bölgenin güvenliği sağlanması nezdinde, güçlerimiz tarafından başlatılan arama-tarama faaliyetleri devam etmektedir. 13 Nisan tarihinde, güvenlik amacıyla yapılan kontrol faaliyetleri esnasında Xwînrêj Welat ile Serhed Ruha Yoldaşlarımız görevlerinin başındayken şehid düşmüşlerdir.


Şehit düşen arkadaşlarımızın kimlik bilgileri şöyledir;


Kod Adı: Serhed Ruha

Adı Soyadı: Dilgêş Elî

Ana Adı: Isra

Baba Adı: Hefid

Doğum Yeri: Qamişlo  

Şehadet Yeri ve Tarihi: Dêrezor / Baxoz köyü / 3 Nisan 2019


Kod Adı: Xwînrêj Welat

Adı Soyadı: Sîpan Ceifer

Ana Adı: Gülistan

Baba Adı: Erif

Doğum Yeri: Şêrewa

Şehadet Yeri ve Tarihi: Dêrezor / Baxoz köyü / 3 Nisan 2019Serhed yoldaşımız Rojava’nın Qamışlo kentinde yurtsever bir ailede doğup büyümüştür. Rojava devriminin etkisini yakından hissederek genç yaşta devrim saflarına katılmıştır. Özgürlük mücadelesinde kısa zamanda kendisini geliştirmiş, düşmana karşı olan kini ve öfkesini benliğinde güce dönüştürerek mücadele yaşamında ortaya koymuştur.


Xwînrêj yoldaşımız, halkının öz değerleri ve kültürünün yoğunca yaşandığı Rojavanın Efrin Şêrewa ilçesinde yurtsever bir ailede doğup büyümüştür.
 İşgalcilere yönelik direniş savaşlarının yoğun verildiği bir dönemde saflarımıza katılmıştır. Amansız yürüyen savaş gerçeği içerisinde kendi kimlik ve öz değerlerine sahip çıkmış ve yürümesini bilmiştir. yoldaşlarına karşı mütevazı duruşu her zaman örnek alınmıştır.Başta her iki şehit arkadaşımız şahsında tüm kahraman şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyoruz. Her iki şehidimizin  değerli ailesine ve halkımıza başsağlığı diliyoruz.


YPG Basın İrtibat Merkezi / 16 Nisan 2019