“İşgalci Türk ordusu yeni bir “DAIŞ” tarzıyla saldırıyor”

  • 23 Ocak 2018 | Haber

YPJ Komutanı Nesrin Abdullah, Türk devletinin Efrin’e saldırısını yeni bir DAIŞ saldırısı olarak belirtti. Abdullah, daha önce de işgalci Türk devletinin kendi örgütlemesi olan DAIŞ çetelerini Rojava’ya saldırttığını ama DAIŞ’in yenilgiye uğrayınca bu kez kendisinin doğrudan kendi ordusuyla Rojava topraklarına yeni bir DAIŞ tarzıyla saldırdığını belirtti.

 

Saldırılara tüm gücümüzle seferberlik içinde cevap vereceğini söyleyen YPJ Komutanı Nesrin Abdullah, konuşmsını şöyle sürdürdü: “İşgalci Türk devletinin saldırılarına YPG-YPJ ve QSD ile tüm gücümüzle bu saldırılara karşı direnerek boşa çıkartacağız ve işgalci Türk devletine gereken cevabı vereceğiz. Özellikle YPJ olarak savaşçı ve komutanlarımızla seferberlik ruhu oluşturarak bu saldırıları boşa çıkartarak devriminden başından beri halkımıza verdiğimiz sözü burada da yerine getireceğiz.”

 

Özellikle bu saldırılarda Rusya’nın rolü olduğunu belirten Abdullah, Rusya’nın derhal net bir tavır koymasını gerektiğini söylerek “Gerçekleştirilen bu saldırının kararı bölge güçlerinin ortak kararıdır. Özellikle Rusya’nın denetiminde olan bölgelerde hava saldırılarını engellemek için radar sistemini kuran Rusya’nın eğer bugün Efrin’de savaş uçaklarının halkımızı vuruyorsa bu, Rusya’nın işgalci Türk devletine yeşil ışık yaktığı anlamına geliyor. Yani bu saldırılara Rusya da ortaktır. EğerRusya bu saldırılara ilişkin net bir tavır ortaya koymazsa Efrin’de gerçekleştirilen halk katliamlarına ortak olacaktır.” Dedi.

 

Abdullah konuşmasını şöyle sonlandırdı: “YPG-YPJ ve QSD olarak tüm uluslararası güçlere tavır sahibi olmaları çağrısında bulunuyoruz. Bugün tüm halkımız ayağa kalkmış durumda. Bugün halkımız kendi görev ve sorumluluğunu biz çağrı yapmadan yerine getirmektedir. Tüm ülke bugün genci, yaşlısı, kadını ve erkeğiyle ayağa kalkmış durumda ve ülke savunmasında yerini almaktadır.”

 

Şahin Amed yoldaşımızı saygıyla anıyoruz

YPG Basın İrtibat Merkezi | 15 Temmuz 2020

Rojava devriminin öncüsü şehitler kervanına katıldı

YPG Genel Komutanlığı | 15 Temmuz 2020

Firas Serdar yoldaşımızı saygıyla anıyoruz

YPG Basın ve İrtibat Merkezi | 9 Temmuz 2020

Omer Şêxo yoldaşımızı saygıyla anıyoruz

YPG Basın ve İrtibat Merkezi | 7 Temmuz 2020

2015 yılında şehadete ulaşan 9 yoldaşımızı saygıyla anıyoruz

YPG Basın ve İrtibat Merkezi | 13 Haziran 2020

2015 yılında şehit düşen 9 yoldaşımızı saygıyla anıyoruz

YPG Basın ve İrtibat Merkezi | 7 Haziran 2020

Zehredin Osê yoldaşımızı saygıyla anıyoruz

YPG Basın ve İrtibat Merkezi | 18 Mayıs 2020

2016 yılında şehit düşen 7 yoldaşımızı saygıyla anıyoruz

YPG Basına ve İrtibat Merkezi | 10 Nisan 2020